SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Keadaan
Baharu
Lokasi
Ahaus Jerman
Meja pengapit SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
more Images
Data mesin
Nama mesin:
Meja pengapit
Pengeluar:
SIEGMUND
Model:
28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
Keadaan:
baharu
Harga & Lokasi
Lokasi:
Ahaus Jerman
A19924875
Nombor rujukan:
Kemas kini:
terakhir pada 05.09.2025
Penerangan
table length 2400 mm
table width 1200 mm
table height (lateral area) 200 mm
weight 981 kg
dimensions of the machine ca. 2400 x 1200 mm
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Product description
- Through hardened tool steel X8.7 + plasma nitriding
Gjdpfxjxab Rnj Aqusit
- Material thickness approx. 24.5 - 27 mm
- Sidewall made of high quality steel S355J2 + N + plasma nitriding
- Hole Ø 28 mm
- Drilling surface 100x100 mm grid
- Rounded corners, edges and holes
- Height of side wall 200 mm
- Drill holes in the side wall in a diagonal grid
- Including scaling on the surface
- Construction reinforced by ribs
- Grid lines enable precise structures
The welding tables are provided with a scale as standard.
Plasma nitrided version:
- Protection against rust / scratches / weld spatter adhesion
- more corrosion-resistant / higher load capacity
Furnishing:
- 28 hole pattern / dimensions 2400 x 1200 x 200 mm