LANUSS LSP-L1350
Tahun pembuatan
2026
Keadaan
Baharu
Lokasi
Strassberg Jerman
Mesin pembulatan dan deburring tepi LANUSS LSP-L1350
more Images
YouTube video
LANUSS LSP-L1350
LANUSS LSP-L1350
LANUSS LSP-L1350
Data mesin
Nama mesin:
Mesin pembulatan dan deburring tepi
Pengeluar:
LANUSS
Model:
LSP-L1350
Tahun pembuatan:
2026
Keadaan:
baharu
Harga & Lokasi
Lokasi penjual:
Kreuzsteig 6, 72479 Strassberg, Jerman Jerman
Penerangan
max. working width: 1350 mm
workable material thickness: 0,5 - 80 mm
Infinitely variable feed speed: 0,5 - 6 m / min
Grinding belt dimensions: 1910 x 1350 mm
Sand rolling brush size: 300 x 400 mm
Sandbelt line speed: 12 m / s
Number of roller-brush planetary revolution shaft heads: 8 pcs.
Rolling bruh rotation speed: 8-26 m / s
Godpfxeygx A No Apbjbl
Rolling brush public speed: 1-15 rpm
machine thickness servo adjustment precision: 0,01 mm
Length: 3800 mm
Width: 2300 mm
Height: 2400 mm
Machine weight: 5500 kg
Electrical connected load: 49,5 kW
Standard configuration
Machine configuration:1st station: Sanding belt2nd station: Brush elements
Total connected load:Sanding belt motor: 15 kWBrush motor: 11 kWInfeed belt motor: 4 kWVacuum suction motor: 15 kWFrequency converter for rotating brushes: 15 kW
Extended machine accessories
Optional feeding mode:1. Feeding with strong permanent magnet adsorption transport (suitable for steel workpieces. Workpiece size ≥ 30 mm × 30 mm)2. Feeding with vacuum negative pressure adsorption transport (suitable for stainless steel plates, copper plates, aluminum plates, etc.) that cannot be magnetically adsorbed. Workpiece size ≥ 50 mm × 50 mm)