CNC machining center Hedelius BC 100-2500
Control: Heidenhain iTNC 530
Year of manufacture: 2005
Gijdey Ryw Dspfx Aquot
Internal machine no.: 59
Travel distances:
X-axis: 2,500 mm
Y-axis: 1,000 mm
Z-axis: 770 mm
Clamping surface: 3,220 x 1,000 mm
Table load capacity: approx. 3,000 kg
Spindle taper: SK 50
Tool magazine: 30 stations
Spindle speed: 20 - 5,000 rpm
Accessories
- Coolant filtration system 900 l
- Internal cooling
- Chip conveyor
- Electronic handwheel
- Partition for pendulum machining
- Magnetic chuck 2x 1,000 x 800 mm
- Table probe TS27R
- Prepared for touch probe
Iklan ini diterjemahkan secara automatik. Mungkin terdapat kesilapan terjemahan.
Control: Heidenhain iTNC 530
Year of manufacture: 2005
Gijdey Ryw Dspfx Aquot
Internal machine no.: 59
Travel distances:
X-axis: 2,500 mm
Y-axis: 1,000 mm
Z-axis: 770 mm
Spindle taper: SK 50
Tool magazine: 30 stations
Spindle speed: 20 - 5,000 rpm
Accessories
- Internal cooling
- Chip conveyor
- Electronic handwheel