GGM Gastro GS340PM-EK
VB ditambah cukai perkhidmatan
Keadaan
Terpakai
Lokasi
Borken Jerman
Mesin basuh pinggan mangkuk dinding berganda GGM Gastro GS340PM-EK
more Images
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
GGM Gastro GS340PM-EK
Data mesin
Nama mesin:
Mesin basuh pinggan mangkuk dinding berganda
Pengeluar:
GGM Gastro
Model:
GS340PM-EK
Keadaan:
baik (terpakai)
Harga & Lokasi
VB ditambah cukai perkhidmatan
Lokasi:
Dunkerstrasse 29, 46325 Borken/Burlo, Deutschland Jerman
A20719052
Nombor rujukan:
Penerangan
GGM Dishwasher GS340PM-EK
Product Benefits
Electronic control panel with LCD display for user-friendly operation
Integrated descaling system eliminates the need for an external descaler
Design
Double-walled dishwasher with detergent and wash pump
Built-in unit
With detergent and rinse aid pump
2 wash arms for effective cleaning
With rinse aid arms
Door opening with safety system
4 programs
High cleaning performance with excellent cleaning results
Technology
Electric detergent dispenser
Rotating, non-clogging wash and rinse arms
Dishwashing chamber with dual filter system
Electric rinse aid dosing pump (white hose)
Drain pump pumps wastewater over a height difference to the drain
Dimensions
Width: 582 mm
Depth: 610 mm
Height: 822 mm
H x D x W 822 x 610 x 582 mm
Giodpjx Elrpjfx Aqujt
Basket dimensions: 500 x 500 mm
Loading height: 340 mm
Water connection
Water inlet: R 3/4"
Water outlet: 1" 3/4"
Details
Inlet water temperature: 55 °C
Washing temperature: 50 - 60 °C
Wash temperature: 82 °C - 85 °C
Max. dish height: 320 mm including dish basket
Wash cycle
Wash program 1: Wash duration 60 seconds at max. 60 baskets/h
Wash program 2: Wash duration 120 seconds at max. 30 baskets/h
Wash program 3: Wash duration 180 seconds at max. 20 baskets/h
Wash program 4: Wash duration 480 seconds at max. 8 baskets/h
Water consumption per cycle: 2.60 l
Capacity
Tank capacity 23 l
Boiler capacity 5.50 l
Connection specifications
Power: 3.90 kW
Voltage: 230V, 400V
Phase(s): 1N/PE-3N/PE
Frequency: 50 Hz