AWEA BM-1400
Keadaan
Terpakai
Lokasi
Brügg Switzerland
Pusat pemprosesan 4-paksi AWEA BM-1400
more Images
YouTube video
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
Data mesin
Nama mesin:
Pusat pemprosesan 4-paksi
Pengeluar:
AWEA
Model:
BM-1400
Keadaan:
terpakai
Harga & Lokasi
Lokasi penjual:
Industriestrasse 22, 2555 Brügg, Switzerland Switzerland
A21606168
Nombor rujukan:
Penerangan
AWEA BM-1400 is a 4-axis machining center designed for precision, high accuracy and reliability. Table 1500×800 mm; travels X1400 mm, Y800 mm, Z700 mm. Spindle nose ISO 40, 0–12000 t/min (stepless), supply 50Hz 3x400V, total power 40 kVA; weight ≈12000 kg; size L4800×W2850×H3100 mm. Accessories: set of toolholders, high pressure coolant 40 bar, chip conveyor, dividing attachment 4th axis, electronic handwheel, RS‑232 interface, status light. Achieves tight tolerances; typical applications: automotive, aerospace, medical, watchmaking and machine tools.